Esit 2.el Kantar


 
 
 
  Kullanıcı Adı
     Şifre
  
  Şifremi unuttum
 

 

Esit, her alanda olduğu gibi 2.el taşıt kantarı alım satımında da alıcı ve satıcıyı bir araya getirerek kolaylıklar sunmaktadır.

2.el kantar pazarı sayfalarında satış ilanı vererek kantarınıza müşteri bulabilirsiniz. Kantar satış ilanı verebilmek için sadece onaylı üye olmanız yeterlidir, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Üyelik başvurunuz ve ilanınız, ilgili servisimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Kantar satın almak isteyen kişiler bu sayfalardan kendilerine uygun ürünü bularak sizinle temas kuracaklardır.

Esit'in önderliğinde kurulan 2.el taşıt kantarı pazarının amacı herhangi bir sebeple artık taşıt kantarını kullanmayan ve elinden çıkartmak isteyen kantar sahiplerinin ilan vererek kantarlarını satışa sunabilmesini sağlarken, kısa süreli ihtiyaçlarına kısıtlı bütçeyle taşıt kantarı arayan ihtiyaç sahiplerinin istiyorlarsa Esit Güvencesi altında bu kantara sahip olmasını sağlamak ve uzun bir kullanım ömrü olan taşıt kantarlarının ekonomiye yeniden kazandırılmasıdır.

2.el kantar satın alırken sadece fiyatı değil kantarın teknik durumu, altyapı inşaat planları, sökülmesi, nakliyesi, eskimiş ve arızalı parçaların değiştirilmesi, gerekiyorsa elektronik sisteme dönüştürülmesi, yeni yerine kurulması, kalibrasyon ayarı, damgalanması gibi birçok konuda değerlendirme yapılması gerekir. Burada sayılan hususlar satın alacağınız kantarın maliyetini oluşturacaktır.

Satın aldığınız kantarla ilgili en önemli konu kantarınızın damgalanmasıdır. Taşıt kantarlarının kullanıma açılması için damgalanması yasal bir zorunluluktur. Türkiye'de bu konuda AT ile uyum çerçevesinde yeni düzenlemeler yapılmış ve 1 Ocak 2006 tarihinden itibaren 90/384/AT direktifi uygulamaya konulmuştur. Kantarınızın bu direktifteki özelliklerde olması ve yasal yetkisi olan kişilere damgalattırılması gerekmektedir.
 
Kantar
Markası
Modeli
Tipi
Kapasitesi
Cinsi
Yılı
Hit
   258 Detaylar Esit PW1 Çukurlu
60
Elektronik 2009
749
   238 Detaylar ESİT 2008 Çukurlu
60
Elektronik 2008
3938
Sergilenen son 5 kayıt ,tüm kayıtlar için tıklayınız.
 
Bu sayfanın tüm hakları Esit Elektronik Ltd Şti.'ne aittir. Bilgiler izinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz, çoğaltılamaz.